Wygrana Unii w derbach Raciborza

W meczu 8. kolejki III Ligi Wojewódzkiej D2 Młodzików "WLMM 2010 Rybnik" rundy wiosennej (gr 3.) Unia Racibórz pokonała na stadionie przy Srebrnej lokalnego rywala - Rafako 3:0.

Derbowy mecz należał do wyrównanych, aczkolwiek optyczną przewagę można było zauważyć po stronie gospodarzy, który konstruował więcej akcji podbramkowych. Do przerwy zespół Unii prowadził 2:0 po golach Jakuba Szymiczka i Dawida Jegliczki. W drugiej części spotkania długo zanosiło się, że nie wpadnie żaden gol, ale ostatecznie w 60. minucie tuż przed gwizdkiem sędziego piłkę do bramki skierował Borys Więcek i Unia Racibórz wygrała to spotkanie 3:0. W tabeli Unici znajdują się na czwartym miejscu (12 pkt)., wyprzedzając plasujące się na piątej lokacie - Rafako (3 pkt.). Liderem jest RKP SP ROW Rybnik (24 pkt.).

Unia Racibórz U12 - Rafako Racibórz U12 3:0 (2:0)
Jakub Szymiczek 19., Dawid Jegliczka 27., Borys Więcek 60.

Unia Racibórz: Wojciech Skrędzelewski - Jakub Kuehnhardt, Kamil Kanclerz, Borys Więcek, Krzysztof Rutowicz, Tomasz Bernardt, Bartosz Grzelak, Ksawery Bednarz, Kacper Dudek oraz Tadeusz Rogowski, Michał Koczwara, Jakub Szymiczek, Dawid Jegliczka. Trener: Krzysztof Więcek.

Rafako Racibórz: Mikołaj Cichoń - Kamil Gnot, Bartosz Magott, Oskar Nowakowski, Jakub Pluta, Olivier Stadnik, Wiktor Zawisła, Sebastian Zejdler, Jakub Bialik oraz Wojciech Skowronek, Dominik Komorek, Igor Kalinowski. Trener: Zdzisław Małys.