Sparta walcząca do końca [WIDEO]

W meczu 16. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Szombierki Bytom przegrały na własnym boisku ze Spartą Katowice 1:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze z Bytomia, ponieważ w 24. minucie Kamil Moritz pewnie wykorzystał rzut karny. Sześć minut później goście byli blisko wyrównania, jednak bramkarza gospodarzy uratowała poprzeczka.

Już na początku drugiej połowy ekipa z Bytomia miała dogodną sytuację z rzutu wolnego, jednak strzał obronił Bartosz Kucharski. Gospodarze groźnie atakowali i w 65. minucie gości uratował słupek. W 78. minucie Mateusz Mazurek wykorzystał długie podanie i mocnym strzałem z lewej nogi wyrównał stan spotkania. Kiedy wydawało się, że obie drużyny zdobędą po jednym punkcie, goście przeprowadzili atak prawą stroną i Aleksander Januszkiewicz wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie to goście zdobyli komplet punktów.

W następnej kolejce Szombierki Bytom zagrają u siebie z Podlesianką Katowice, a Sparta Katowice podejmie na własnym terenie drużynę Przemsza Siewierz.

Szombierki Bytom - Sparta Katowice 1:2 (1:0)

Bramki: Kamil Moritz 24. - Mateusz Mazurek 78., Aleksander Januszkiewicz 95.

Sędziowali: Marcin Kwiecień, Kacper Kucharczak, Paweł Jakubowski (KS Sosnowiec).

Żółte kartki: Dawid Ściuk, Igor Stasiński, Bartek Krakowiak, Michał Orzeszyna (Szombierki Bytom) - Aleksander Januszkiewicz, Bartosz Sobotka (Sparta Katowice).

Szombierki: Adrian Dorosławski - Radosław Dzierbicki, Marcin Grolik, Bartosz Kowalczyk, Łukasz Łebko, Bartosz Marchewka, Kamil Moritz, Michał Orzeszyna, Dawid Ściuk (46. Bartek Krakowiak), Igor Stasiński (75. Giorgi Tsuleskiri), Hubert Tylec (90. Michał Wiśniewski). Trener: Łukasz Bereta.

Sparta: Bartosz Kucharski - Kamil Bętkowski (60. Igor Buchta), Grzegorz Goncerz (73. Filip Bożek), Bartłomiej Kędzierski (76. Bartosz Chwila), Kamil Łączek, Mateusz Mazurek, Paweł Mazurek, Marcin Przybylski (73. Aleksander Januszkiewicz), Bartosz Sobotka, Bartosz Szary, Mateusz Wawoczny. Trener: Damian Mikołowicz.