Ślązak lepszy od Amatora [WIDEO]

W  meczu 23. kolejki piłkarskiej klasy B (grupa Zabrze) Ślązak Bycina wygrał na własnym boisku z Amatorem Rudziniec 4:2.

Już w 7. minucie meczu Kamil Kucharski zdecydował się na mocny strzał z lewej nogi i zaskoczył tym bramkarza gości Łukasza Janika. W 29. minucie Sławomir Kaczmarczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Amatora i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie gospodarzy. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Na początku drugiej części spotkania Sławomir Kaczmarczyk wykorzystał niezdecydowanie bramkarza gości i zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Siedem minut później goście zdobyli pierwszą bramkę, a strzelcem był Szymon Mołdrzyk. W 62. minucie gry było 4:1 dla Ślązaka Bycina. Damian Wolany uderzył z dystansu i bramkarz był bez szans. Goście nie poddawali się i w 81. minucie Tomasz Janik zdobył ostatnią bramkę tego spotkania.

W następnej kolejce Ślązak Bycina zagra na wyjeździe z drużyną UKS Quo Vadis Makoszowy, a Amator Rudziniec będzie podejmował u siebie Pogoń Ziemięcice.

Ślązak Bycina zajmuje 4. miejsce w tabeli, z dorobkiem 41 punktów, a Amator Rudziniec plasuje się na 11. miejscu i zdobył 27 punktów.

Ślązak Bycina - Amator Rudziniec 4:2 (2:0)

Bramki: Sławomir Kaczmarczyk 29., 50., Kamil Kucharski 7., Damian Wolany 62. - Szymon Mołdrzyk 57., Tomasz Janik 81.

Sędziowali: Rafał Fischer, Igor Corradini, Filip Morgała (KS Zabrze).

Żółte kartki: Filip Olszewski, Dawid Gajdzik, Kacper Olszewski (Amator Rudziniec).

Ślązak: Michał Brol - Błażej Buchta, Paweł Imiela (76. Michał Szykowski), Sławomir Kaczmarczyk, Kamil Kucharski, Krzysztof Lewicki, Dariusz Macioszek, Dawid Matlok, Dawid Pieszek, Damian Warmons, Damian Wolany. Trener: Robert Walkowiak.

Amator: Łukasz Janik - Dawid Gajdzik (46. Denis Janik), Fabian Jakubowski (46. Paweł Morys), Tomasz Janik, Piotr Kondziela (55. Łukasz Mętel), Martin Matuszek, Szymon Mołdrzyk, Filip Olszewski, Kacper Olszewski, Marcin Rembelski, Lesław Stryjakiewicz. Trener: Adam Mruk.