Skromne zwycięstwo Sparty Katowice [WIDEO]

W meczu 17. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice wygrała na własnym boisku z drużyną Przemsza Siewierz 1:0.

W 15. minucie spotkania piłkarze Sparty Katowice przeprowadzili groźną akcję, po której dwukrotnie świetne interwencje zanotował bramkarz gości. Pierwsza część spotkania nie obfitowała w sytuacje podbramkowe i zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Od początku drugiej połowy spotkania przewagę osiągnęli gospodarze. Efektem była bramka strzelona przez Grzegorza Goncerza w 69. minucie gry. W ostatnich minutach gry goście zagrozili bramce Sparty poprzez dośrodkowania z rzutów wolnych. Ostatecznie Sparta Katowice utrzymała jednobramkowe prowadzenie i zgarnęła trzy punkty.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza, a Przemsza Siewierz będzie podejmowała u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice - Przemsza Siewierz 1:0 (0:0)

Bramka: Grzegorz Goncerz 69.

Sędziowali: Adrian Kozieł, Mateusz Nowak, Szymon Kołek (KS Bielsko-Biała).

Żółte kartki: Mateusz Wawoczny (Sparta Katowice) - Patryk Bartusiak, Mateusz Mańdok, Michał Kieca (Przemsza Siewierz).

Sparta: Bartosz Kucharski - Bartosz Szary, Radosław Krzyśków, Paweł Mazurek (71. Kamil Bętkowski), Marcin Przybylski (88. Aleksander Januszkiewicz), Mateusz Mazurek, Mateusz Wawoczny, Kamil Łączek, Grzegorz Goncerz, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski (71. Bartosz Chwila). Trener: Damian Mikołowicz.

Przemsza: Przemysław Popczyk - Maciej Tora, Damian Adamiecki, Patryk Bartusiak (46. Dominik Chmielewski), Norbert Bębenek (72. Patryk Timochina), Stanislav Zakharchenko (83. Michał Kamiński), Fabian Cieślar, Michał Kieca, Kacper Czajkowski, Maksym Niemiec, Dawid Jarka (66. Maciej Wolny). Trener: Mateusz Mańdok.