Siedem goli w Drogomyślu [SKRÓT MECZU]

W meczu 12. kolejki IV ligi (gr. Śląska II) Błyskawica Drogomyśl podejmowała u siebie Orła Łękawica, sąsiada z tabeli mającego ledwie jeden punkt więcej od gospodarzy.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Drogomyśla i objęła w 21. minucie prowadzenie po golu Błażeja Bawoła. Radość nie trwała długo. Szymon Byrtek 11 minut później wyrównał, a jeszcze przed przerwą goście objęli prowadzenie po golu Daniela Iwanka. W drugiej części meczu dosyć szybko wyrównał ładnym uderzeniem z rzutu wolnego Dominik Szczęch. I tym razem radość z wyrównania nie trwała długo. Sprawy w swoje ręce po stronie Orła wziął Robert Mrózek, który w ciągu zaledwie czterech minut strzelił dwa gole. Orzeł prowadził już 4:2. Gospodarze zdołali jeszcze strzelić jedną bramkę z rzutu karnego, a piłkę do siatki ponownie posłał Szczęch. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Łękawicy, która awansowała na 6. miejsce w tabeli (17 pkt). Błyskawica spadła na miejsce 12. (13 pkt).  W kolejnym meczu Błyskawica Drogomyśl pojedzie do niedaleko znajdującego się Ustronia (15. miejsce), a Orzeł Łękawica podejmie LKS Czaniec (11. miejsce).

Błyskawica Drogomyśl - Orzeł Łękawica 3:4 (1:2)

Błażej Bawoł 21., Dominik Szczęch 52., 73.-k. - Szymon Byrtek 32., Daniel Iwanek 39., Robert Mrózek 58., 62.

Żółte kartki: Mateusz Bawoł (Błyskawica Drogomyśl) - Marcin Osmałek (trener, Orzeł Łękawica)

Sędziowali: Adrian Kozieł, Adam Szczepański, Wojciech Wróbel (Podokręg Bielsko-Biała)

Błyskawica Drogomyśl: Patryk Zapała, Marcin Jasiński, Marcin Wysiński, Mariusz Saltarius, Dawid Wałaski, Mateusz Wowra, Daniel Krzempek, Damian Król (70. Mateusz Bawoł), Bartłomiej Szołtys (63. Alan Pastuszak), Dominik Szczęch, Błażej Bawoł. Trener: Krystian Papatanasiu.

Orzeł Łękawica: Łukasz Byrtek, Marcin Studencki, Kacper Piórecki (85. Sebastian Pępek), Szymon Byrtek, Daniel Iwanek, Antoni Rozmus (53. Kamil Gazurek), Mateusz Biegun, Jakub Michalec, Mateusz Widuch, Tomasz Janik, Robert Mrózek. Trener: Marcin Osmałek.