Remis z nowym liderem [WIDEO]

W meczu 21. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Unia Turza Śląska zremisowała z rezerwami Śląska Wrocław 1:1. Mecz odbył się w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie drużyna gospodarzy. W 25. minucie Aboubacar Conde uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka. W 41. minucie meczu goście przeprowadzili akcję bramkową. Jakub Jezierski przeprowadził piękny rajd, a Mateusz Lisowski pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Już na początku drugiej części gry Unia wyrównała stan meczu. Natan Wysiński pewnie wykorzystał rzut karny. Kolejne minuty nie przyniosły klarownych sytuacji po obu stronach. Zawodnicy próbowali strzałów z dystansu i dośrodkowań w pole karne, jednak defensywy obu ekip spisywały się bardzo dobrze. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

W następnej kolejce Unia Turza Śląska zagra na wyjeździe z Pniówkiem-74 Pawłowice, a Śląsk II Wrocław będzie podejmował u siebie LZS Starowice Dolne.

Unia Turza Śląska - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:1)

Bramki: Natan Wysiński 50. - Mateusz Lisowski 41.

Sędziowali: Dawid Matyszczak, Paweł Jałowiec, Jacek Babiarz (KS OZPN).

Żółte kartki: Piotr Strączek, Michał Szymała, Marcel Wramba, Dawid Skrzyszowski (Unia Turza Śląska) - Jakub Jezierski, Kuba Lizakowski, Mateusz Lisowski, Dawid Gomola (Śląsk II Wrocław).

Unia: Marcin Musioł - Dominik Klimkiewicz (77. Wojciech Wenglorz), Wojciech Orzeł, Marcel Wramba, Michał Szymała, Przemysław Brychlik (63. Michał Gałecki), Natan Wysiński (87. Bartosz Chęciński), Aboubacar Conde, Patryk Witkowski, Piotr Groborz, Piotr Strączek (63. Sławomir Musiolik). Trener: Dariusz Kłus.

Śląsk: Bartosz Głogowski - Kuba Lizakowski, Tommaso Guercio (57. Hubert Muszyński), Mateusz Stawny, Mikołaj Tudruj, Yehor Sharabura (70. Michał Milewski), Miłosz Kurowski, Jakub Jezierski (81. Dawid Matuszewski), Oskar Wojtczak, Mateusz Lisowski (81. Lewuis Nerban Peña Diaz), Jakub Lutostański (70. Kacper Zaborski). Trener: Michał Hetel.