Pojedynek na rzuty karne [WIDEO]

W meczu 4. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa 3) Pniówek-74 Pawłowice zremisował na własnym boisku ze Ślęzą Wrocław 1:1.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla zespołu gości, ponieważ już w 3. minucie Paweł Wojciechowski pewnie wykorzystał rzut karny. Bardzo dobrą sytuację do wyrównania miał Damian Warnecki, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Mimo kilku sytuacji pod bramkami obu drużyn, do przerwy utrzymał się wynik 0:1.

W 64. minucie spotkania zawodnicy gospodarzy doprowadzili do wyrównania. Przemysław Szkatuła wykorzystał rzut karny mocnym strzałem w prawy róg bramki. Po kilku minutach goście zdobyli drugą bramkę, jednak piłka opuściła plac gry i sędzia gola nie uznał. W 78. minucie spotkania drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał trener gospodarzy, Kamil Rakoczy. W ostatnich minutach spotkania obie ekipy stworzyły sobie sytuacje do strzelenia gola, jednak ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W następnej kolejce Pniówek-74 Pawłowice zagra na wyjeździe z Unią Turza Śląska, a Ślęza Wrocław będzie podejmować u siebie rezerwy Rakowa Częstochowa.

Pniówek-74 Pawłowice - Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)

Bramki: Przemysław Szkatuła 64. - Paweł Wojciechowski 3.

Sędziowali: Przemysław Mielczarek, Jacek Babiarz, Radosław Paszek (KS OZPN).

Żółte kartki: Kamil Rakoczy, Kamil Glenc, Aleksander Mużyłowski (wszyscy Pniówek-74 Pawłowice) - Oskar Hampel (Ślęza Wrocław).

Czerwona kartka: Kamil Rakoczy (2 ż.k. Pniówek-74 Pawłowice).

Pniówek: Patryk Zapała - Maciej Kolasa (36. Oskar Skrzyniarz), Kamil Szymura, Kamil Glenc, Mateusz Szatkowski (77. Kamil Spratek), Przemysław Szkatuła (77. Piotr Trąd), Adrian Dąbrowski, Dawid Ciszewski (56. Jakub Kasperowicz), Dawid Hanzel, Damian Warnecki, Mateusz Cywka (56. Kamil Herman). Trener: Kamil Rakoczy.

Ślęza: Sebastian Sobolewski - Paweł Sasin, Oliwer Jakuć (60. Przemysław Marcjan), Robert Pisarczuk (85. Kamil Olek), Mikołaj Wawrzyniak, Paweł Wojciechowski (85. Vadym Konovalenko), Oskar Hampel (28. Mateusz Kluzek), Gabriel Afonso Medeiros Mariano Dornellas (85. Alefe Lima Santos), Adam Samiec, Miłosz Kozik, Kacper Bieńkowski. Trener: Grzegorz Kowalski.