Orzeł uratował remis w Kozłowie [WIDEO]

W meczu 23. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej (grupa Bytom-Zabrze) Ruch Kozłów zremisował na własnym boisku z Orłem Nakło Śląskie 2:2.

W 7. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Jakub Borkowski wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i głową umieścił piłkę w siatce. W 15. minucie Ruch miał idealną okazję na podwyższenie prowadzenia, jednak Michał Kleinert obronił strzał z bliskiej odległości. Gospodarze groźniej zaatakowali jeszcze w końcówce pierwszej połowy, jednak piłka nie trafiła do siatki Orła.

Goście pierwszą groźną sytuację stworzyli w 70. minucie i wyrównali stan meczu. Indywidualną akcją popisał się Mateusz Podleszka i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Cztery minuty później było 2:1 dla Ruchu. Gospodarze wykonywali rzut wolny, a do wybitej przez bramkarza piłki najszybciej dobiegł Bartosz Budzik i strzelił gola. Goście dążyli do wyrównania i udało się to w 90. minucie. Michał Cybul wykorzystał niezdecydowanie defensywy gospodarzy i głową umieścił piłkę w bramce.

W następnej kolejce Ruch Kozłów zagra na wyjeździe ze Startem Sierakowice, a Orzeł Nakło Śląskie będzie podejmował u siebie Jedność 32 Przyszowice.

Ruch Kozłów zajmuje 15. miejsce w tabeli, z dorobkiem 14 punktów, a Orzeł Nakło Śląskie plasuje się na 14. miejscu i zdobył 17 punktów.

Ruch Kozłów - Orzeł Nakło Śląskie 2:2 (1:0)

Bramki: Jakub Borkowski 7., Bartosz Budzik 74. - Mateusz Podleszka 70., Michał Cybul 90.

Sędziowali: Kacper Kucharczak, Dawid Griner, Tomasz Sęk (KS Śląski ZPN).

Żółte kartki: Michał Lizurej, Łukasz Borkowski, Damian Lange (Ruch Kozłów) - Paweł Dylong, Krystian Gut, Tomasz Nowacki (Orzeł Nakło Śląskie).

Ruch: Przemysław Majdecki - Jakub Borkowski (90. Jarosław Luka), Łukasz Borkowski, Patryk Hanek, Dawid Kaczmarek, Damian Lange, Michał Lizurej, Patryk Marek, Adam Momot (70. Bartosz Budzik), Paweł Skubisz, Wojciech Weis (75. Robert Loban). Trener: Adam Międzik.

Orzeł: Michał Kleinert - Adam Bremer, Michał Cybul, Paweł Dylong (85. Jakub Potysz), Krystian Gut (57. Daniel Ryś), Michał Kabaciński, Mateusz Klasik, Tomasz Nowacki (68. Mateusz Sołtysik), Damian Pitas, Mateusz Podleszka, Wojciech Wylenżel. Trener: Łukasz Ciupiński.