Naprzód 46 Zawada rozgromił Pietraszyn w hicie B klasy

Zapowiadało się, że będzie to bardzo wyrównany mecz o czołowe lokaty w raciborskiej B klasie. W 28. kolejce zmierzyły się ze sobą ekipy zajmujące sąsiednie miejsca w tabeli - Naprzód 46 Zawada był czwarty (53 pkt), a Pietraszyn piąty (51 pkt). Do prowadzącej trójki: Zabełkowa, Ocic i Markowic zespoły mierzące się tego dnia w wodzisławskiej Zawadzie tracą ledwie kilka punktów.

A mecz idealnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po golu Dawida Gojnego. Po kwadransie mieliśmy drugiego gola Zawady, a tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Skrobacz. Nie minęła jeszcze połowa pierwszej części spotkania, a Pietraszyn zdołał strzelić kontaktową bramkę, którą zapisano na konto Grzegorz Świentego. Można było się spodziewać, że w kolejnych minutach będą padały bramki dla obu ekip, a tymczasem tempo narzucili gospodarze i zrobił się prawdziwy festiwal strzelecki. Jeszcze do przerwy Naprzód Zawada strzelił aż 4 gole. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Skrobacz, który popisał się pięknym golem oraz dwukrotnie Marek Mnich i ponownie Gojny. Do przerwy mieliśmy nokautujący wynik 6:1! Tuż po przerwie fantastyczną tego dnia grę Zawady podsumował golem z przewotki Marek Mnich, który skompletował swojego hat-tricka, a gospodarze prowadzili już 7:1. Później tempo nieco siadło, a do głosu częściej dochodzili przyjezdni. Pietraszyn strzelił swojego drugiego i trzeciego gola. Najpierw piłkę do siatki posłał ponownie Świenty, a następnie Dariusz Stanke. Strzelanie tego dnia zamknął Skrobacz, który również zaliczył hat-tricka. Naprzód 46 Zawada pokonał Pietraszyn 8:3. Zawodnicy z Zawady drugi raz w sezonie strzelili rywalowi 8 goli. Wcześniej miało to miejsce w październiku zeszłego roku, kiedy ich zwycięstwem 8:1 zakończył się mecz z Cyprzanowem. Natomiast Pietraszyn ostatnio 8 goli stracił niespełna 4 lata temu grając jeszcze w C klasie dostali łomot od rezerwy Naprzodu Czyżowice (10:2). W tabeli Naprzód 46 Zawada trzyma się ciągle czołówki i czeka na potknięcie rywali z przodu, aby mieć jeszcze szanse na awans do A klasy. Lider - LKS Zabełków ma na koncie 60 punktów (jeden mecz mniej), Ocice Racibórz - 58 pkt., a LKS 07 Markowice - 57 pkt. Tuż za nimi na czwartym miejscu plasuje się Zawada (56 pkt.), a Pietraszyn już odstaje od czołówki mając na koncie 51 pkt (5. miejsce).

Naprzód 46 Zawada - KS Pietraszyn 8:3 (6:1)
Dawid Gojny 2., 45.+1., Łukasz Skrobacz 14., 26., 89., Marek Mnich 39., 43., 47. - Grzegorz Świenty 22., 53., Dariusz Stanke 85.

Żółta kartka: Daniel Lubszczyk (Pietraszyn)

Naprzód 46: Kacper Kościuk - Patryk Balcar, Daniel Farasiewicz, Łukasz Skrobacz, Krzysztof Strączek, Mateusz Migacz (58. Volodymir Pryshliak), Bartosz Fabijanowicz (69. Przemysław Antończyk), Dawid Gojny (73. Serhi Pryshliak), Olaf Kłosek (45. Bartosz Rogoś), Michał Elsner, Marek Mnich (58. Seweryn Świerczek). Trener: Andrzej Wodecki.

Pietraszyn: Oskar Jasiak - Krystian Polednik (45. Casper Hanczuch), Daniel Lubszczyk (45. Dariusz Stanke), Daniel Cichy, Patryk Szyra, Sławomir Paluch, Grzegorz Wojda, Mateusz Matuszewski, Mateusz Nowak (68. Krystian Stasiowski), Mateusz Kokot, Grzegorz Świenty. Trener: Oskar Jasiak.