Koszmar Sparty na Rapidzie [WIDEO]

W meczu 23. kolejki piłkarskiej IV ligi śląskiej (grupa 1) Sparta Katowice przegrała na własnym boisku z rezerwami Piasta Gliwice 1:5.

Już w 3. minucie piłkarze Piasta przeprowadzili ładny atak pozycyjny i Piotr Urbański wyprowadził drużynę na prowadzenie. W 19. minucie dobrą okazję zmarnował zawodnik Sparty, z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad bramką. W 26. minucie goście po raz kolejny przeprowadzili składną akcję bramkową, a Piotr Urbański wykorzystał sytuację sam na sam. Dwie minuty później było 0:3, a gola z dystansu zdobył Filip Karbowy. Więcej bramek w tej połowie nie padło.

W 52. minucie Sparta Katowice zdobyła pierwszą bramkę, rzut karny wykorzystał Marcin Przybylski. Jednak już minutę później indywidualną akcję przeprowadził Filip Karbowy i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W 74. minucie goście z Gliwic zdobyli piątą bramkę, a strzelcem był Piotr Liszewski. Rezerwy Piasta Gliwice były tego dnia dużo lepszą drużyną i zasłużenie zdobyły komplet punktów.

W następnej kolejce Sparta Katowice zagra na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno, a Piast II Gliwice będzie podejmował u siebie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice zajmuje 4. miejsce w tabeli, z dorobkiem 39 punktów, a Piast II Gliwice plasuje się na 6. miejscu i zdobył 36 punktów.

Sparta Katowice - Piast II Gliwice 1:5 (0:3)

Bramki: Marcin Przybylski 52. - Piotr Urbański 3., 26., Filip Karbowy 28., 53., Piotr Liszewski 74.

Sędziowali: Krzysztof Szydłowski, Adrian Froehlich, Wojciech Wydra (KS Bytom).

Żółte kartki: Radosław Krzyśków, Damian Mikołowicz, Filip Bożek, Mateusz Mazurek, Bartłomiej Kędzierski (Sparta Katowice) - Radosław Kruppa, Bartłomiej Jelonek, Maciej Szmatiuk (Piast II Gliwice).

Sparta: Bartosz Kucharski - Bartosz Szary, Radosław Krzyśków, Marcin Przybylski, Mateusz Mazurek, Mateusz Wawoczny (84. Kamil Izdebski), Kamil Łączek, Igor Buchta (67. Bartosz Chwila), Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski, Filip Bożek (67. Camilo Torres). Trener: Damian Mikołowicz.

Piast: Bartłomiej Jelonek - Piotr Liszewski, Oskar Bernatek, Dominik Świetlicki, Radosław Kruppa, Wiktor Figołuszka, Filip Karbowy (85. Adam Kaleta), Sebastian Dulęba (75. Jakub Skupień), Oskar Leśniak (33. Piotr Sokalla), Toja Nakajima (72. Justin Daniel), Piotr Urbański (83. Kamil Lubowiecki). Trener: Maciej Szmatiuk.