MKS Żory wygrał w Rydułtowach

Dużo niżej notowana drużyna z Żor wygrała w meczu 22. kolejki w Rydułtowach z tamtejszym Naprzodem. Wynik meczu rozstrzygnął się przed przerwą. W drugiej połowie bramkarz Naprzodu został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Ekipa z Rydułtów już w 6. minucie meczu objęła prowadzenie 1:0 po golu Patryka Margecioka. Radość miejscowych trwała krótko, bo już minutę później drużyna z Żor wyrównała na 1:1 za sprawą Łukasza Nierady. W 27. minucie drugą swoją bramkę strzelił Nierada. Nie było stuprocentowej pewności czy piłka przekroczyła linię bramkową, ale sędziowie zaliczyli to uderzenie z dystansu jako prowadzenie żorskiego zespołu. Po przerwie goli już nie było, za to była czerwona kartka dla bramkarza Naprzodu Kamila Kocura, który w sytuacji sam na sam sfaulował piłkarza MKS-u. Naprzód Rydułtowy przegrywając spotkanie nie zmienił swojego miejsca w tabeli - nadal jest siódmy (34 pkt). MKS Żory jest trzynasty (23 pkt).

Naprzód Rydułtowy - MKS Żory 1:2 (1:2)

Patryk Margeciok 6. - Łukasz Nierada 7., 27.

Żółte kartki: Łukasz Hajto (Naprzód) - Oskar Bartosek (Żory)

Czerwona kartka: Kamil Kocur (Naprzód, 77. minuta)

Naprzód: Kamil Kocur - Kamil Mucha (65. Maciej Ligęza), Piotr Buliński, Krzysztof Brzoska, Kacper Gryboś (55. Jan Pawelec), Łukasz Wolski, Remigiusz Ciepły (20. Łukasz Hajto), Patryk Margeciok, Przemysław Warto, Szymon Gunia, Łukasz Handschuh (80. Karol Bodziony). Trener: Grzegorz Brzoska.

MKS: Kacper Wnukowski - Maksymilian Szafarczyk, Oskar Bartosek (87. Dawid Elas), Łukasz Nierada, Piotr Wnuk, Dawid Śliwak, Karol Ceba, Kamil Szymała, Rafał Gajer, Bartosz Banaś, Łukasz Kurzawa (89. Mikołaj Motyka). Trener: Julia Dworok.